Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
Klubové priestory
(03.10.2020)

Klubové priestory

Náš sen o vlastných klubových priestoroch sa začal napĺňať v roku 2007, kedy sme sa s Urbárskym Pozemkovým spoločenstvom Považská Teplá dohodli na podmienkach prenájmu pozemku pre vybudovanie týchto priestorov.

Ešte v tom istom roku sme začali s vyčistením pozemku a s terénnymi úpravami tak, aby sa v budúcom roku mohla začať samotná výstavba. Po vybavení všetkých povolení na začatie stavby sme v roku 2008 po návoze makadamu a osadení panelov ukotvili dve obytné unimobunky, ktoré sme zakúpili od mesta Považská Bystrica. Po prehliadke buniek a zistení stavu sa tieto bunky rozobrali a použili sme len základnú konštrukciu, doplnenú o kovové stojky a zavetrenie. Tu náš rozlet pribrzdila hospodárska kríza, ale aj tak sa nám ku koncu roka podarilo na tieto bunky postaviť krov a komín (november). Do konca roku 2008 sme ešte vykonali pokrývačské práce (december). Začiatkom roku 2009 sme začali s oplášťovaním a týmto momentom začali klubové priestory naberať súčasnú podobu. V júni sme dobudovali okná a dvere, následne sa priestory uzatvorili. Rok 2010 bol v znamení dokončovania vnútorných priestorov – zatepľovanie sklenou vatou, elektroinštalácia, položenie podlahy a vnútorné oplášťovanie. V tomto roku sme prvý krát využili klubové priestory na ,,Zamykanie Manínskej úžiny”, aj keď vo veľmi provizórnych podmienkach. Rok 2011 bol pre nás jeden z najťažších čo po fyzickej, tak aj finančnej stránke. Chýbajúce financie sme si zabezpečovali brigádnickou činnosťou na budovaní protipovodňových priehrádzok v blízkom okolí. Takto získané financie sme využili na dovybavenie klubových priestorov – stoly a lavice, kuchynská linka, elektrická prípojka, krbové kachle... Dobudovaním schodiska v roku 2012 sme spojazdnili aj poslednú časť - vrchné priestory, vrátane skladu materiálu. Tým sa chata stala plne obývateľná. V ďalších nasledujúcich rokoch sa venujeme už len skrášľovaniu okolia – vybudovanie terasy, skladových priestorov za chatou, vybudovanie parkoviska, a vlastne, stále je čo robiť...
Týmito pár riadkami sme v skratke zhrnuli naše úsilie, aby sme sa mali kde stretávať a plánovať našu ďalšiu turistickú budúcnosť.

03.10.2020

<< PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK NASLEDUJÚCI ČLÁNOK >>KST MANÍN
PODPORUJÚ NÁS:

SLENDER CENTRUM - Nechudnite, schudnite!

Ortopedické vložky na mieru

Turistická outdoor obuv