Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
Ratiboř
(26.05.2018)

Ratiboř

Dňa 26. 5. 2018 sa turisti z Považskej Teplej zúčastnili akcie „Jarní výšlap“, ktorú organizovala obec Ratiboř.

Na trase Považská Teplá – Považská Bystrica sa nás toho rána nazbieral plný autobus a vydali sme sa na cestu smer Vsetín, obec Ratiboř. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo a nás už vítali rôzne sprievodné atrakcie k turistike. Neďaleko štartu - „hasičáku“ sa už chystali kotlíky na guľáše, pretože sa súťažnou formou vo varení guľášu hľadal Guľášový kráľ. Účasť bola bohatá a Slováci sa tiež nedali zahanbiť. Pre deti sa otvárali stánky s hračkami, balónmi a inými lákadlami, chystalo sa pódium pre dychovú hudbu, barmanskú šou a tancovačku a prekvapením bola maketa stíhačky Spitfire v životnej veľkosti a výstava vojenského príslušenstva.
Zo štartu viedli 2 trasy – krátka cez Starú hospodu a hostinec u Holánů, ktorá mala údajne len 8 km, ale reálne až 12 (a zvládli ju i štvorročné deti po vlastných a menšie deti v kočíkoch :). Dlhá trasa viedla cez rozhľadňu Maruška a Restaurace Ráj – mala mať 20km, ale po absolvovaní trasy niektorí turisti cítili v nohách aspoň 27km (aj s malými hľadaniami správnej cesty:)
Počasie vyšlo ako z katalógu – slnečno a veľmi teplo. Všetci zúčastnení sa v zdraví a s príjemnými zážitkami vrátili do Považskej Bystrice okolo 18. hodiny podvečer. Organizátorom srdečne ďakujeme!

Janka | 04.09.2018

<< PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK NASLEDUJÚCI ČLÁNOK >>KST MANÍN
PODPORUJÚ NÁS:

SLENDER CENTRUM - Nechudnite, schudnite!

Ortopedické vložky na mieru

Turistická outdoor obuv