Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
Veľká noc na Liptove
(21.-22.04.2019)

Veľká noc na Liptove

Pekné počasie bolo zárukou príjemne stráveného Veľkonočného víkendu na Liptove. Po viacnásobnom preložení ubytovania, sa nám podarilo zaistiť si spanie v penzióne Na Majeri.

Prechod hore Prosieckou a dole Kvačianskou dolinou patrí medzi takmer povinné výlety na Liptove. Aj my sme sa rozhodli pre túto variantu s prestávkou na jelení guľáš v hostinci Borovec vo Veľkom Borovom. Pre turistu je Prosiecka dolina atraktívnejšie, lebo sa tu nachádzajú technické pomôcky pre výstup, ako lávky, rebríky a laná. Tesne pred záverom doliny sme odbočili pozrieť sa na vodopád Červené piesky. V tomto ročnom období bola ešte šanca, že uvidíme padať aj vodu, čo sa nám potvrdilo. Na spiatočnej ceste cez Kvačianskú dolinu, sme sa zastavili pozrieť si zrekonštruované vodné mlyny na Oblazoch. Z ústia Kvačianskej doliny ku autá na prosieckom parkovisku, sme sa dostali po žltej značke popod hrebeň Prosečného.
Veľkonočný pondelok sme sa rozhodli stráviť, ako po iné roky na Liptovskom hrade. Výstup sme začali na parkovisku pri termálnom jazierku v Kalamenoch. Na hrad sme vystupovali dolinou po žltej značke a miernym stúpaním sme sa dostali na lúky na Prednej poľane. Záverečným prudkým stúpaním sme sa dostali na Liptovský hrad, kde sme stretli veľa známych z domáceho KST. Slnečné počasie nám umožnilo krásne výhľady na stále zasnežené vrcholy okolitých hôr. Po tombole sme schádzali po červenej značke do Sedla pod Kráľovou, odtiaľ po žltej k autám do Kalamen.

05.06.2019

<< PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK NASLEDUJÚCI ČLÁNOK >>KST MANÍN
PODPORUJÚ NÁS:

SLENDER CENTRUM - Nechudnite, schudnite!

Ortopedické vložky na mieru

Turistická outdoor obuv