Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
Splav Hrona
(14.-16.06.2019)

Splav Hrona

V teplom (skôr horúcom) a slnečnom počasí, ale hlavne v netradičnej zostave plnej začiatočníkov sme, tento víkend, vyrazili splaviť Hron.

Po krátkom oboznámení sa začiatočníkov s ovládaním raftu, sme vyrazili na vodu. Pomyselnou štartovacou čiarou bola obec Nemecká tesne nad mostom. Hneď po štarte prvá perej preverila, či dávali dobrý pozor pri výklade. Prvá obec, ktorú sme minuli po trase bolo Brusno, kedysi so slávnou krčmou Jágerka, dnes už zatvorenou. Pred obcou Medzibrod sme si spravili krátku zastávku pri skale Kráľová, s ktorej sa dá pri optimálnej hladine rieky aj zaskákať. Občerstvovačku sme si spravili na vodáckom táborisku Mlynčok, lebo ako sa hovorí, kto splavuje Hron a nezastaví sa na Mlynčoku, ako keby ho ani nesplavoval. Niekoľkými menšími, alebo väčšími perejami, sme dorazili do cieľa prvého dňa pod mostom v Šálkovej.
Druhý deň sme sa naloďovali až za vodnou elektrárňou, tým sme ušetrili veľa času v pomalom toku pred elektrárenskou haťou. Pred Banskou Bystricou sme prešli bezproblémovo malou haťou. Pred najväčšou perejou na Hrone, hneď pod reštauráciou a kempom Fort Geronimo na začiatku Vlkanovej, sme sa posilnili chutným pivom. Pri prejazde obce Hronsek, sme po ľavej strane videli vzácny drevený kostolík, kde nebol použitý ani jeden kovový klinec. Bez prestávky sme prešli okolo táboriska Rybárik a plavbu sme zakončili v Sliači na pravom brehu pred mostom. Miesto bolo viditeľne označené kotvou.

18.06.2019

<< PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK NASLEDUJÚCI ČLÁNOK >>KST MANÍN
PODPORUJÚ NÁS:

SLENDER CENTRUM - Nechudnite, schudnite!

Ortopedické vložky na mieru

Turistická outdoor obuv