Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
Veľký Tríbeč
(04.08.2019)

Veľký Tríbeč

Najvyšším vrchom pohoria Tribeč je tzv. Veľký Tribeč vypínajúci sa do výšky 830 m n. m. Vrch sa nachádza približne v strede pohoria. Z jeho vrcholu tvoreného trávnatou čistinkou obkolesenou lesom je len obmedzený výhľad, zato tu však možno nájsť pamätný kríž a lavicu s dreveným stolíkom vhodnú na oddych a jedlo. Na Veľkom Tribeči sa kedysi rozkladalo mohutné slovanské hradisko, ktorého pozostatky sú miestami stále zreteľné. Vrch Veľký Tribeč je prístupný značkovanými turistickými chodníkmi z obcí Kostoľany pod Tribečom, Zlatno, Kovarce, Solčany a Skýcov

My sme sa vybrali zo Solčian, po modrej značke. Značka začínala od miestneho kultúrneho domu a išla spoločne s náučným chodníkom, kde sme sa dozvedeli nejaké zaujímavosti o tomto kraji.
Na úvod nás čakala nekonečne dlhá asfaltová cesta, až neskôr sme odbočili na lesný chodník, ktorý viedol popri potoku. Počas výstupu sme stretali len cyklistov, lebo trasa sa viackrát križovala aj s cyklo chodníkom. Stúpanie na Medvedí vrch nám preverilo nie len fyzickú ale aj psychickú odolnosť. Značka nás zaviedla do terénu, kde celý úsek sme sa museli predierať vysokým malínčim, s množstvom chodníkov udupaných len od divej zveri.
Z Medvedieho vrchu až na vrchol sme išli už len mierne zvlnenou hrebeňovkou. Na vrchole sme natrafili na niekoľko turistov, ktorých sme využili, aby nám spravili spoločné foto. Po malom občerstvení, sme sa pustili prudkým klesaním do Kováriec, cieľa našej dnešnej turistiky.


12.08.2019

<< PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK NASLEDUJÚCI ČLÁNOK >>KST MANÍN
PODPORUJÚ NÁS:

SLENDER CENTRUM - Nechudnite, schudnite!

Ortopedické vložky na mieru

Turistická outdoor obuv